Urządzenia łączności
Opis urządzeń znajdujących się na biurku dyspozytora:
- Połączenie bezpośrednie z wartownią
- Interkom w celu szybkiego przywołania do telefonu.
- Panel sterowania NEC-GRANGER +automatyka , górny rząd przycisków to panel wyboru łączności służbowej Słynne czarne telefony bez tarczy:
- Poczta Sanniki
- Polskie Radio
- Instytut Łączności
- Zakład Energetyczny Płock
- Radiotelefon do łączności służbowej z Zakładem Energetycznym w Płocku oraz w terenie
- Prototyp cyfrowo-analogowego reflektometru. Obudową jest drewniana skrzynka od jakiegoś radia. Wskaźnik cyfrowy znajduje się między wskaźnikami analogowymi. Reflektometr pokazywał WFS (współczynnik fali stojącej) i moc wyjściową. Wydaje się, że odczyt cyfrowy mocy i WFS w ABB nie był stosowany
- Latarka PHILIPS celem zabezpieczenia oświetlenia w każdym miejscu
Istniała też łączność z obroną cywilną jednak po pewnym czasie została odłączona. Łączność telefoniczna - służbowa na numerach warszawskich realizowana była głównie za pośrednictwem radiolinii NEC , przy udziale urządzeń TN60 (telefonia nośna) produkcji polskiej . Urządzenie to spędzało sen z powiek obsłudze radiostacji, z racji notorycznych awarii związanych z przegrzewaniem się podzespołów. Problem rozwiązano stosując system chłodzenia powietrznego. Połączenie z Pocztą Sanniki (S) odbywało się za pośrednictwem tradycyjnej podziemnej linii telefonicznej, wykorzystanej w pełni dopiero po wyłączeniu telefonii TN60 w czasie wygaszania działalności radiostacji. Główna centrala telefoniczna znajdowała się w osobnym pomieszczeniu obok warszatu. Centralka do łączności wewnętrznej jako dość duży mebel, stojąca z lewej strony biurka, wzbudzała zainteresowanie wśród gości, szczególnie z Zachodu. Przy szwajcarskim nadajniku nasze wyroby prezentowały się oryginalnie jak np. tablica energetyczna.